Haber

Bitlis Valisi Çağatay’dan “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” mesajı

Bitlis Valisi Oktay Çağatay, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” münasebetiyle bir açıklama yaptı.

Çağatay yaptığı açıklamada, ülkelerin kalkınmasını ve kalkınmasını hazırlayan, sağlıklı nesiller yetiştirmede değerli bir yeri olan kadınların hak ettikleri yere gelmesinin değerli olduğunu belirtti.

Kurtuluş Savaşı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında fedakarca bir devlet kurmanın yükünü paylaşan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türk kadınını insan olarak yetiştirmek için çağının en ileri adımlarını attığını kaydeden dünyaya örnek olmak ve sosyal hayatta yerini almak için Çağatay yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. :

“Türk kadınına tanınan haklar, Cumhuriyetimizin nadide kazanımlarından biri olmuştur. Eğitim, bilim, kültür, sanat, siyaset, ekonomiVe spor Her alanda büyük başarılara imza atan kadınlarımız, annelik gibi manevi rollerinin yanı sıra bugün toplumda söz sahibi olmanın haklı onurunu yaşıyor. Aile kurumunun temeli, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın hayatın her alanına aktif katılımını sağlayacak kuralları hazırlamak toplumumuzun temel ve ortak sorumluluğudur. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, Türk kadınının büyük Türk milletinin ulaştığı çağdaşlık düzeyindeki saygın katkılarını bir kez daha minnetle ifade ediyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.”

habereflani.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu